Neil Gaiman beszélő mongúz lesz a Fodor Nándorról szóló filmben

Neil Gaiman beszélő mongúz lesz a Fodor Nándorról szóló filmben

sa | 2022. december 04. |

A beregszászi születésű Fodor Nándor a húszas években költözött New Yorkba, majd Londonba újságíróként. Dolgozott együtt Freuddal és meginterjúvolta Ferenczi Sándort is, majd érdeklődése fokozatosan a parapszichológia felé fordult, és okkult, illetve paranomális jelenségekkel, médiumokkal, poltergeistekkel kezdett foglalkozni. Tulajdonképpen az egyik első nagy szakértőjévé vált az ilyesminek.

Alaposan foglalkozott Gef, a beszélő mongúz esetével is a Man-szigeten, aki az Irving család házába költözött be. Az állat bemutatkozott a családnak, és elmondta, hogy Új-Delhiben született 1852-ben. Azt is állította, hogy ő egy földhöz kötött szellem mongúz formában. A beszélő mongúznak híre kelt, megírták a pletykalapok, aminek hatására egyre több újságíró érkezett a szigetre, és több helyi és máshonnan érkező érdeklődő állította, hogy hallotta beszélni a mongúzt, ketten látták is.

Neil Gaiman is aláírta az írók petícióját, hogy a műveik e-könyvként is elérhetőek legyenek a könyvtárakban

Több mint háromszáz író írt alá egy petíciót, amiben azért állnak ki, hogy az olvasók e-book formájában is kikölcsönözhessék a könyveiket a könyvtárból. A levelet a digitális jogokkal foglalkozó nonprofit szervezet, a Fight for the Future adta ki. 

Tovább olvasok

Ez az eset lett az alapja a Nandor Fodor and The Talking Mongoose című filmnek, amit Adam Sigal ír és rendez, a főbb szerepekben pedig Simon Pegg, Minnie Driver és Christopher Lloyd lesz látható. A Deadline írta meg, hogy a stábhoz hivatalosan is csatlakozott Neil Gaiman, az ő hangján fog megszólalni Gef.

“Először még iskolásként olvastam Gefről, a rejtélyes beszélő mongúzról egy valós kísértettörténeteket tartalmazó könyvben. Azt soha nem gondoltam, hogy egyszer majd én narrálom a hőstetteiről szóló filmet, sőt, adom a hangját” - nyilatkozta Gaiman.

A filmet valamikor 2023-ban mutatják be, egyelőre annyit lehet róla tudni, hogy vígjáték lesz. És mivel lesz benne beszélő mongúz, Simon Pegg és Neil Gaiman is, mi valami jóféle őrült elborulásra számítunk.

Kapcsolódó cikkek
...
Szórakozás

Neil Gaiman elegáns osztással reagált A hatalom gyűrűit kritizáló Elon Muskra

Gaiman a rá jellemző humorral reagált a techvállalkozó kritikáira.

...
Szórakozás

Így beszélget Neil Gaiman és George R. R. Martin a Sandmanről

A Netflix időről időre összeültet hírességeket, hogy beszélgessenek egy-egy filmről, adaptációról. Most nem mást, mint George R.R. Martint és Neil Gaimant kérték fel, hogy tárgyalják ki a Sandmant.

...
Hírek

Neil Gaiman: Amióta az eszemet tudom, író akartam lenni

Olvasásról, kedvenc könyveiről és szerzőiről, valamint íróvá válásáról is mesélt a Guardiannek Neil Gaiman, többek között a Sandman, a Csillagpor, az Amerikai istenek szerzője.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

5 empatikus készség, ami megmentheti a párkapcsolatodat

Nincs párkapcsolat konfliktus nélkül – a kérdés tehát nem az, hogyan kerüljünk el egy összezördülést, hanem hogy hogyan kezeljük együttérzéssel. Íme öt tipp egy egészségesebb kapcsolatért.

...
Zöld

8 meglepő tény arról, hogyan hat az olvasás az agyadra

Hogyan hat egy jó könyv a memóriánkra? Milyen pszichés problémákkal szemben segít az olvasás? Az olvasás jótékony hatásait gyűjtöttük össze nyolc pontban.

...
Zöld

Meg fogsz lepődni, hogy milyen régi a reggeli kávéd

Biológusok megfejtették, hogy az arabica kávé több százezer évvel ezelőtt, természetes kereszteződés folytán alakult ki. Könyvek hírek (és kávé) mellé.

SZÓRAKOZÁS
...
Nagy

6 érdekesség, amit nem tudsz a Netflix Ripley-sorozatáról

Huszonöt évvel azután, hogy Matt Damon, Jude Law és Gwyneth Paltrow főszereplésével filmre vitték Patricia Highsmith thrillerét, Mr. Ripley ismét hódít, ezúttal fekete-fehérben. Összegyűjtöttünk hat érdekességet a vadonatúj Netflix-sorozatról.

...
Szórakozás

7 Oscar-díjas adaptáció, amit most láthatsz a Netflixen

Tuti befutókat néznél az este? Összeszedtük, milyen Oscar-díjas adaptációkat találsz most a Netflixen: lesz közte hard boiled krimi, izgalmas animáció, szórakoztató kaland és egy kakukktojás dráma is.

...
Szórakozás

„Ivy a kedvencem” – A Csengetett, Mylord?-enciklopédia szerzőjével beszélgettünk

Mi lehet a Csengetett, Mylord? titka, amivel ennyire betalált a magyar nézőknél? A sorozatról készült enciklopédia szerzőjét, Boromisza Istvánt kérdeztük.

...

A Mitágó-erdő sűrűjébe a hősök és az olvasók is belevesznek – 40 éves a modern fantasy mesterműve

...

Ezt senki nem mondta – Szabó T. Anna és Dragomán György: Azt terveztük, hogy szabad gyerekeket fogunk nevelni

...

Kemény Lili: Az életemet nem különösebben tartom érdekesnek

...
Zöld

A Mitágó-erdő sűrűjébe a hősök és az olvasók is belevesznek – 40 éves a modern fantasy mesterműve

Ősidőkben gyökerező erdők, újjászülető harcos hercegnők, apák és fiúk, az elme történetteremtő képessége, Freud és Jung, Tolkien, növényhorror és növényvakság a fantasyben, valamint az ember és a nem emberi világ szoros kapcsolata is szóba kerül a podcastban.