A Trónok harca türelmetlen rajongói folyton a könyvet kérik számon George R.R. Martinon

.konyvesblog. | 2017. július 11. |

Jövő héten a hetedik évaddal folytatódik végre a Trónok harca, mi is alig várjuk (jó hogy), viszont a nagy öröm és várakozás mellett nem lehet nem észrevenni, hogy az író George R.R. Martin rajongói egyre határozottabban két csoportba tömörülnek. Az egyik, ugye, amelyik már hetekkel ezelőtt felvéste magának a premierdátumot, és addig is a korábbi epizódok újranézésével tölti az időt, a másik pedig, amelyik örül, persze, de végig az foglalkoztatja, hogy

jó,jó, de mikor jön a hatodik könyv?

Ha van kérdés, amivel Martint biztos jól fel lehet idegesíteni, akkor ez az. Ki ne emlékezne arra, amikor három évvel ezelőtt egy kedélyes fuck you-val üzent a türelmetlenebbeknek. Ráadásul az is piszkosul idegesíti, hogy nem teheti ki úgy a lábát a házból, hogy ne azt szűrnék le a fanatikusok belőle, hogy „na már megint nem dolgozik”. Most augusztusban például egy „nagy útra” készül (útba ejti Finnországot és Oroszországot is), amiből sokaknak csak az maradt meg, hogy NYILVÁN akkor megint nem a könyvet írja. Júniusban erre az ilyen és ehhez hasonló reakciókra írta Martin válaszul, hogy a rajongók most tényleg azt várják tőle, hogy

heti szinten beszámoljon arról, hogyan áll a könyv?!

Pedig dolgozik ő, nem is kicsit. A Trónok harca-spinoffok mellett kiveszi részét Nnedi Okorafor Who Fears Dead című szudáni helyszínen játszódó poszt-apokaliptikus regényének HBO-adaptációjában, erről a Vanity Fair írt. És sokan reménykeltőnek tartják a július 8-i blogbejegyzését is, amelyben azt írja, hogy rengeteget dolgozott az elmúlt időszakban (igaz, azt már nem részletezi, hogy min), emiatt kevesebb ideje jutott az olvasásra és a mozizásra. Esténként azért mindig van ideje sorozatokat nézni: nagyon bírta a Fargót és a Better Call Sault, de jókat ír a The Last Kingdomról és az azóta elkaszált Good Girls Revoltról is.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.